Park Komenského bude uzavřen

zpět

Park Komenského bude uzavřen

Zlíňané a návštěvníci krajského města, pozor. 
V těchto dnech si cestu z náměstí k Prioru skrze park Komenského nezkrátíte. Kolem parku totiž roste oplocení a brzy odtud bude slyšet zvuk motorových pil. Kácení však nemá být podle radnice nikterak dramatické.

Kromě obnovy parku samotného je v plánu i rekonstrukce budovy bývalé knihovny. Ze Školní ulice má potom vzniknou široký pěší bulvár. Všechny tyto akce mají radnici stát asi 80 milionů korun. Samotný park vyjde na 35 milionů.

„Park byl už značně zchátralý. Nejlepší roky má dávno za sebou. Poznat to bylo na lavičkách, chodnících, dětském hřišti i na zeleni. Různá zákoutí z přerostlých keřů dělala radost snad už jen bezdomovcům nebo těm, co se potřebovali vyspat z „opice" Běžným návštěvníkům rozhodně ne," míní primátor Zlína Miroslav Adámek.

Právě odstranění různých tmavých zákoutí má být bičem na tyto lidi. „Vždyť je to hrůza. V každém keři bydlí bezdomovec nebo je tam, jak to říct slušně, lejno. A my v tom máme pak sbírat odpadky," svěřil se Deníku jeden ze zaměstnanců technických služeb. S ohledem na interní předpisy radnice jméno neuvedl.

„A naše zlatá mládež? Škoda mluvit. Ani nechtějte vědět, kolik tam posbírám jehel," poznamenal.

Podobnou zkušenost mají i strážnici. Kromě bezdomovců a narkomanů sloužil park jako „seřadiště" mládeže před odchodem za noční zábavou.

„Scházet se v parku jim vyhovovalo. Na některých místech na ně opravdu nebylo vidět. Poté vyráželi do hospod nebo na diskotéky. Abychom případné výtržnosti minimalizovali, vysílali jsme do parku pravidelně naše hlídky," zmínil ředitel strážníků Milan Kladníček.

Dodal, že nově ale budou mít strážníci v boji s případnými výtržníky další zbraň. V parku plánují umístit dvě kamery. Jedna bude zabírat nově vybudovaný altán a další dětské hřiště.

Na práce v parku naváže také rekonstrukce bývalé knihovny. „Budova bude sloužit organizacím z oblasti kultury. Budou tam sídlit folklorní soubory, dechový orchestr nebo divadelníci. Zájmové spolky konečně budou mít prostory, kde budou moci zůstat natrvalo," doplnil Miroslav Kašný, náměstek primátora.

„Vzhled parku už skutečně není žádná sláva. Snad se rekonstrukce povede a bude se to Zlíňanům líbit. Pokud se tu už nebudou scházet různé živly, které po mě chtějí „nějaký drobák", bude to jen dobře," poznamenala jedna z návštěvnic parku Iveta Pavelková z Vizovic.

Stejně jako v případě Gahurova prospektu bude v parku Komenského vysazen odolný, zátěžový trávník. Chůze, sezení i polehávání na trávníku tak bude povoleno. Park má zatraktivnit i bezplatný přístup k signálu Wi-Fi.

Vzhled parku ovlivní i demolice objektu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, kde se prodávají jízdenky a předplacené karty. Hotovo má být kompletně na začátku července.

11 434tolik bude vysazeno trvalek a bylin

3984tolik bude nově vysazeno keřů

296 - počet nově vysazených stromů

73 -tolik stromů dostane odborné ošetření

67 - tolik stromů se vykácí

zpět