Nová tovární zeď

zpět

Nová tovární zeď

Zbytek tovární zdi dříve lemující továrnu  - ochranná zeď, lemující dřívější Baťovu továrnu, byla postavena ve 20-tých letech minulého století. Ještě snad hluboko do 70-tých let sahala až k Jednadvacítce - kdy vstup ze strany od silnice nebyl možný.

Zeď ve své době a původní podobě nesla tehdy legendární baťovská hesla. V době socislismu spíše chátrala až dospěla do stavu, kdy, v době nynější konverze svitovského areálu, nastal postupně čas na její celkovou demolici.

Naštěstí se ale za pomocí soukromých donátorů, jako např. Kovárna VIVA podařilo fragment zdi zachovat a pietně opravit .Část zdi byla podle vypracovaných projektu architektů (I.Bergmann) zachována a nově zrenovována.

V současné době se ovšem řeší spory o její současné využití, kdy původně měly na zdi být obnoveny nápisy v baťovském stylu, od čehož investor ovšem pravděpodobně ustoupí, směrem k modernějšímu řešení za využití designu mladých autorů.

Tak tedy uvidíme co konečné řešení přinese.

Nová tovární zeď
Nová tovární zeď
Nová tovární zeď
Nová tovární zeď
Nová tovární zeď
Nová tovární zeď

zpět

Komentáře

Various people all over the world get the mortgage loans from different creditors, because it's fast and easy.

a jéje..spam je tu.......various people all over the world get ripped off, because of bloody mortgage and loan creditors!!!...fast and incredibly easily.....so please piss off this site!....(-: