MF Dnes - Milan Libiger

Památník Tomáše Bati s letadlem, v němž se zakladatel obuvnických závodů v roce 1932 zabil, je chloubou Zlína. Předloni se vrátil do původní, krystalicky čisté podoby, jakou mu vtiskl architekt František Lydie Gahura. Teď město řeší využití jeho horního patra, zatím prázdného.

 

Milan Libiger - MF Dnes

Investice za více než 230 milionů korun plánují na letošní rok ve Zlíně. Nejvíce peněz chce město dát do zoo, začne také s opravou tržiště Pod Kaštany, dokončí cyklostezku u Dřevnice.

 

Petr Skácel - MF Dnes

Obyvatelé krajského města mohou v rámci projektu Tvoříme Zlín vybrat, co se má změnit či opravit. Radnice na to uvolní pět milionů korun. Hlasování začne příští týden a potrvá do prosince.

 

Jana Fuksová - MF Dnes

Obrovský bronzový model města s miniaturami typických zlínských budov je jednou z dominantních novinek v podobě Baťova mrakodrapu. Objemná atrakce je umístěná na terase 21. budovy továrního areálu. Celkem prošlo sídlo kraje úpravami za 84 milionů korun.

 

MF - MIlan Libiger

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě patra s obchody a kavárnami.

 

Anketa

Jak se Vám líbí nově zrekonstruvaný podchod na nám. Práce?:

Chystá se

Tovární budovy č. 32 a 33 - 1971-87 - již v roce 1966 se počítalo a v roce 1971 i začalo s výstavbou nového skladovacího komplexu, na místě menších objektů v přímém sousedství centrálního skladu obuvi. Bylo použito návrhů architekta I. Přikryla pro...
Přestavba baťovské tovární budovy č. 64 na moderní kancelársko- obchodní objekt se úspěšně chýlí ke zdařilémo konci. Jedná se o velmi povedenou rekonstrukci stré tovární budovy na moderní víceúčelové využití.  
Budova vznikla jako Památník Tomáše Bati po jeho smrti, ve své době byla možná nejelegantnějším dílem městského i baťovského architekta Františka Lydie Gahury ve Zlíně. Po tragické smrti Tomáše Baťi při leteckém neštěstí v Otrokovicích v roce 1932,...
  Místní část Lužkovice leží v údolí na pravém břehu řeky Dřevnice, 6,8 km východně od centra Zlína v nadmořské výšce 243 m. V k. ú. Lužkovice žije k 31. 12. 2015 633 obyvatel a je zde 257 čísel popisných (k 22. 1. 2013). Sousedí těsně se...
Provozní objekt firmy Madalbal v průmyslové zóně Příluky