MF Dnes - Milan Libiger

Památník Tomáše Bati s letadlem, v němž se zakladatel obuvnických závodů v roce 1932 zabil, je chloubou Zlína. Předloni se vrátil do původní, krystalicky čisté podoby, jakou mu vtiskl architekt František Lydie Gahura. Teď město řeší využití jeho horního patra, zatím prázdného.

 

Milan Libiger - MF Dnes

Investice za více než 230 milionů korun plánují na letošní rok ve Zlíně. Nejvíce peněz chce město dát do zoo, začne také s opravou tržiště Pod Kaštany, dokončí cyklostezku u Dřevnice.

 

Petr Skácel - MF Dnes

Obyvatelé krajského města mohou v rámci projektu Tvoříme Zlín vybrat, co se má změnit či opravit. Radnice na to uvolní pět milionů korun. Hlasování začne příští týden a potrvá do prosince.

 

Jana Fuksová - MF Dnes

Obrovský bronzový model města s miniaturami typických zlínských budov je jednou z dominantních novinek v podobě Baťova mrakodrapu. Objemná atrakce je umístěná na terase 21. budovy továrního areálu. Celkem prošlo sídlo kraje úpravami za 84 milionů korun.

 

MF - MIlan Libiger

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě patra s obchody a kavárnami.

 

Anketa

Jak se Vám líbí nově zrekonstruvaný podchod na nám. Práce?:

Chystá se

Dům Františka a Marie Vojtěchových - byl postaven roku 1939 dle návrhu stavitele Josefa Winklera. Jeden z pozdních domů, který doplnil stavební linii podél ulice Štefánikové. Dům je třípatrový, poslední patro je ustoupené. V přízemí obchodní parter.
Koupaliště Baťák - padesátimetrový bazén navrhl v roce 1939 československý architekt Vladimí Karfík. Plovárna se původně jmenovala "U továrny" a  nabízela obyvatelům Baťova města letní osvěžení - šlo o moderní otevřený venkovní bazén, který se...
Dům paní Anny Zapletalové - vyrostl na Školní v roce 1940. Původně byl dům shodný s vedlejším domem profesota Maloty. Původně byly oba domy od stejného architekta dvoupatrové. Dům pana Maloty byl brzo nadstaven o jedno patro.
Dům pana Františka Maloty - byl původně postaven stejně jako sousední dům paní Zapletalové podle stejného návrhu architekta F. Flašara, Ještě před dokončení se změnil projekt a dům byl postaven jako třípatrový. V prvním patře je umístěn balkon.Dům...
Dům paní Januškové - jeden ze jstarších měšťanských domů na náměstí Míru, jeden z mála ještě připomínající původní nízkou starší zástavbu. Původně v místě zástavby stál dům ředitele školy pana Horáka. Vdova po řediteli paní Jitka Janušková nechala...