MF Dnes - Milan Libiger

Památník Tomáše Bati s letadlem, v němž se zakladatel obuvnických závodů v roce 1932 zabil, je chloubou Zlína. Předloni se vrátil do původní, krystalicky čisté podoby, jakou mu vtiskl architekt František Lydie Gahura. Teď město řeší využití jeho horního patra, zatím prázdného.

 

Milan Libiger - MF Dnes

Investice za více než 230 milionů korun plánují na letošní rok ve Zlíně. Nejvíce peněz chce město dát do zoo, začne také s opravou tržiště Pod Kaštany, dokončí cyklostezku u Dřevnice.

 

Petr Skácel - MF Dnes

Obyvatelé krajského města mohou v rámci projektu Tvoříme Zlín vybrat, co se má změnit či opravit. Radnice na to uvolní pět milionů korun. Hlasování začne příští týden a potrvá do prosince.

 

Jana Fuksová - MF Dnes

Obrovský bronzový model města s miniaturami typických zlínských budov je jednou z dominantních novinek v podobě Baťova mrakodrapu. Objemná atrakce je umístěná na terase 21. budovy továrního areálu. Celkem prošlo sídlo kraje úpravami za 84 milionů korun.

 

MF - MIlan Libiger

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě patra s obchody a kavárnami.

 

Anketa

Jak se Vám líbí nově zrekonstruvaný podchod na nám. Práce?:

Chystá se

Individuálně řešený dvojdomek postavený na volné parcele na Letné z počátku 30. let, Dispozičně dům předešel typy domků stavěný posléza na Lesní čtvrti a Zadních Dílech.  
Individuální jednodomek s garáří a verandou z konce 30. let na Letné
Kolonie Obeciny - kolonie dvou šestic bytových dělnických domů,  Kolonie byla vystavěná v druhé polovině třícátých let, postupně na etapy, zhruba mezi lety 1936 do 1939.Místy ráz domů připomíná styl britských dělnických měst z oblasti...
Samostatný dvojdomek Obeciny - při výstavbě dělnické kolonie Obeciny, mezi lety 1937-39, byly na okraji obu postupných etap zbudovány i dva klasické baťovské půldomky. Dodnes se zachoval jen jeden, místo druhého dnes stojí mateřská školka....
Velké kino - budova Velkého kina vyrostla na náměstí Práce v roce 1932-33. Autorem kina je velmi pravděpodobně F.L.Gahura i když to opět není zcela doloženo, možná i proto, že budova vznikala jako provizorní dočasné řešení a postupně se počítalo s...