Lidé v Malenovicích se dočkají víceúčelového domu. Vznikne přestavbou Kina Květen

zpět

Lidé v Malenovicích se dočkají víceúčelového domu. Vznikne přestavbou Kina Květen

Obyvatelé Malenovic se dočkají víceúčelového domu, ve kterém bude možné pořádat společenské a kulturní akce. Vznikne v budově Kina Květen, které po odchodu dosavadního nájemce ukončilo provoz. Radnice chce připravit projekt, na jehož základě bude objekt přestavěn. Pokud bude postup příprav pokračovat podle plánu, mohl by začít sloužit novému účelu už v příštím roce. Výše nákladu na přestavbu dosud nejsou vyčísleny, pohybovat se však budou v řádu milionů korun.

V Malenovicích objekt pro setkávání obyvatel a pořádání různých společenských či kulturních akcí citelně chybí. Přebudování kina na víceúčelový dům by tento problém vyřešil. "Loni jsme si zadali studii, která potvrdila, že kino lze za určitých podmínek na víceúčelové zařízení přebudovat. Možnost promítání filmů, byť v horším komfortu než dnes, by přitom zůstala zachována. Funkční zůstane nadále i protiatomový kryt včetně technologického vybavení, které je umístěno pod budovou," sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, jenž projekt vnitřní přestavby budovy kina inicioval.

Po přestavbě by se budova hodila například k pořádání plesů, dětských představení nebo koncertů. Plánovaná proměna kina na víceúčelový dům nijak neovlivní fungování pobočky České pošty v tomto objektu. "Zůstane nadále tam, kde v současnosti je. Má zde svůj význam a lidé jejich služeb využívají," potvrdil Bedřich Landsfeld. Zájem pokračovat ve stávajících podmínkách má i Česká pošta, proto se nyní připravuje podepsání další, dlouhodobé smlouvy. "Uzavřeme ji na dobu neurčitou," doplnil Oldřich Hlaváček z právního odboru magistrátu.

Chystanou přestavbu Kina Květen urychlilo prosincové ukončení nájemní smlouvy ze strany soukromé společnosti Golden Apple Cinema, která zde v posledních letech zajišťovala filmové projekce. Jejich návštěvnost však byla nízká, loni jedno představení přilákalo v průměru pouze pár desítek diváků. K udržení provozu nepomohla ani dotace, kterou radnice nájemci každoročně poskytovala. "Šlo o částku milion 200 tisíc korun, určená byla nejen pro Malenovice, ale také pro Velké kino. V jeho provozování bude Golden Apple Cinema nadále pokračovat a my budeme přispívat na jeho provoz. To, že skončilo Kino Květen, je škoda. Na druhou stranu chápeme, že při tak nízké návštěvnosti se jeho provoz ekonomicky nevyplácel," přiznal Bedřich Landsfeld.

zpět