Kvůli havárii vody se ruší vernisáž o sakrální architektuře

zpět

Kvůli nedělní havárii vody ve zlínské krajské galerii výtvarného umění jsou všechny její prostory uzavřeny. Zrušena byla také chystaná úterní vernisáž o sakrální architektuře pro firmu Baťa, sdělila dnes ČTK mluvčí Baťova institutu Michaela Mitáčková. Do institutu, který vznikl rekonstrukcí bývalých továrních budov 14 a 15, se galerie přestěhovala loni. Voda unikla v neděli před polednem z prasklého potrubí topení a zaplavila část druhého podlaží a prosákla do přízemí. Umělecká díla však byla zachráněna.

"Technici pracují na odstranění závady. Škody na stavebních částech zatím nebyly vyčísleny," uvedla Mitáčková. Umělecké předměty zachránili hasiči i personál institutu. Galerie bude uzavřena až do odvolání. "O náhradním termínu vernisáže a znovuotevření výstav budeme návštěvníky včas informovat," uvedl ředitel galerie Václav Mílek. Doprovodné programy k výstavě o sakrální architektuře, přednášky připravené na 4. a 18. března, se však podle něj uskuteční, případně budou v náhradních prostorách.

"Ostatní výstavní prostory Baťova institutu jsou přístupné návštěvníkům bez omezení. Lidé mohou navštívit například stálou expozici muzea - Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost, expozici František Bartoš: Pedagog, jazykovědec, etnograf nebo výstavu Všichni jsme příbuzní, která dokumentuje život a kulturu indiánů," poznamenala Mitáčková.

zpět