Dům knihtiskaře B. Siegela

zpět

Dům knihtiskaře B. Siegela

Základní informace

Rok: 
1934
Architekt: 
Josef Jandásek

Dům knihtiskaře Bohumila Siegela - klasický návrh bytového a obchodního domu dle projektu stavitele J. Jandáska z Přerova (syn Viktor Jandásek rovněž působil jako stavitel a architekt ve Zlíně), stojícího mezi domem pekaře Mizery a unikátním obchodním a bytovým domem Minaříkové (AVION).

V domě se nacházela knihtiskařská dílna, v přízemí potom obchod. Ve třetím patře se pak nacházel byt majitele.

V dome stojícím na ulici Zarámí , také dle návrhu Josefa Jandáska(vchod ze strany ulice Zarámí), se nacházela tiskárna. Oba domy jsou dodnes propojeny v jeden obchodní celek.

V době výstavby obchodního centra Zlaté Jablko přibylo k domu propojení proskleným krčkem  do prvního patra, v elegantním provedení, vedoucí do elektroprodejny, která v budově sídlila dlouhá léta.

Dům knihtiskaře B. Siegela
Dům knihtiskaře B. Siegela
Dům knihtiskaře B. Siegela
Dům knihtiskaře B. Siegela
Dům knihtiskaře B. Siegela
Dům knihtiskaře B. Siegela

zpět

Komentáře

Dům na fotografii není dům holiče Macháně jak je uváděno v popisu k obrázku.Na fotografiích je dům pana Bohumila Siegela,knihtiskaře ve Zlíně,který byl postaven v roce 1934 stavitelem Josefem Jandáskem z Přerova jako obytný dům s prodejními prostorami.V pozdějších dobách zde prosperovala prodejna papírnictví a knihkupectví známá jako papírnictví u Sieglů.Papírnictví zde bylo i po znárodnění v roce 1948 a bylo přejmenováno na n.p.NARPA.
Dům holiče Macháně je přes dva domy směrem do náměstí a v součsné době je zde prodejna T-Mobile. S pozdravem Květoslav Siegel.

velmi děkuji za cenné informace.....omyly a nepřesnosti brzy napravíme...pokud byste měl i jiné doplňující informace, fotografie nebo materiály a byl byste případně ochoten se o ně podělit a tím tak kultivovat informace týkající se zlínských domů a staveb, využijte možnosti komentářů nebo emailového kontaktu valek-angl@volny.cz, budeme rádi. S úctou M.Válek